Gry planszowe

Gra dla dużych i małych

Chociaż Dixit opiera się na prostych zasadach, to może stać się doskonałą rozrywką, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Najlepiej, kiedy gracze się trochę znają – dzięki temu prościej będzie odgadnąć ich tok rozumowania. Z drugiej strony, Dixit może być świetną grą dla osób, które się dopiero poznają. Wówczas, można wprowadzić np. konieczność podawania uzasadnienia dla naszych wyborów. Dzięki temu z łatwością uda się przełamać pierwsze lody. Gra pozwala na rozwijanie wyobraźni, poprzez skojarzenia. Co najważniejsze – nasze skojarzenia nie muszą być szablonowe, przez co Dixit często jest powodem niepohamowanego śmiechu. Autorzy planszówki, oprócz wersji podstawowej, oferują również różne dodatki tematyczne, które jeszcze bardziej urozmaicają zabawę.

Gra jest estetycznie wykonana, prosta i pozwalająca na zrelaksowanie się. Ponieważ mogą w nią grać osoby w różnym wieku, jest doskonałą propozycją na rodzinny wieczór. Karty, które są częścią planszówki można wykorzystać na różne sposoby. Wystarczy uruchomić wyobraźnię! Może zamiast klasycznej gry, zgodnie z zasadami, spróbujecie wymyślić historię na bazie kolejnych pięciu wylosowanych kart? Albo jeden uczestnik będzie prowadził narrację, a pozostali będą starali się ułożyć historię z puli dostępnych kart? Wszystko zależy od was!

Ze względu na swoją uniwersalność, Dixit może być dobrym pomysłem na prezent. Jeśli wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować lubi planszówki, to z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że gra okaże się strzałem w dziesiątkę. A jeżeli ktoś posiada już podstawową wersję, to zawsze można ją rozszerzyć poprzez zakup jakiegoś dodatku, np. „Harmonię” albo „Wspomnienia.”

Categories: Książki

Tags: , ,